Mezinárodní den tance

Úvodem programu lektor představil Mezinárodní den tance. Pak rozdělil účastníky do skupin (cca 5 účastníků v jedné skupině) a zadal pro všechny stejný úkol. Každá skupina měla za úkol dle vylosované země najít její mezinárodní tanec, zjistit informace o něm a vytvořit jeho prezentaci. Každá skupina po dokončení své práce prezentuje příběh a samotný mezinárodní tanec vylosované země ostatním. Po všech prezentacích všichni společně vytvořili směsici mezinárodních tanců. Na závěr všichni znali mnoho nových informací o mezinárodních tancích různých zahraničních zemí.

Akce se konala ve spojení s Mezinárodním dnem tance a proběhla 29. 4. 2012 v Hodině H v Pelhřimově. Všichni účastníci poznali mezinárodní tance různých zemí a sami si je vyzkoušeli na jejich rytmy. Na závěr společně vytvořili směs mezinárodních tanců, do kterých začlenili části jednotlivých mezinárodních tanců.

Pro některé účastnice bylo zajímavé, že například italský lidový tanec tarantella skrývá několik příběhů. Jeden z nich je, že tanec tarantella působil léčivě na kousnutí pavouka tarantule. Lidé z vesnice začali hrát a nepřestávali. Daný člověk, který trpěl pavoučím kousnutím, pak tancoval a tancoval a tancoval, aby jedu nepodlehnul.

Místo: Centrum neformální výchovy a vzdělávání – Hodina H