Ochutnávání zemí všemi smysly – Povídání o 3 zemích

Večer věnovaný Velké Británii, Francii a Španělsku se konal 12. 2. 2014 v v Informačním centru pro mládež Pelhřimov Hodiny H a všichni měli možnost ochutnat všechny tři země všemi smysly a zároveň pohovořit s rodilými mluvčími.

Šest mladých lidí na krátkodobé Evropské dobrovolné službě v Hodině z Velké Británie, Francie a Španělska připravili ochutnání těchto tří zemí všemi smysly. Nejdříve se představili a pak přešli k představování jednotlivých kultur. Každá dvojice na úvod pustila prezentaci doplněnou vysvětlením a povídáním, která obsahovala informace o vlajce, přírodních krásách krajiny, národních tradicích a národních pokrmech. To vše bylo k vidění. Pak už se přešlo na ostatní smysly. Místností voněl francouzský parfém, účastníci mohli ochutnat španělskou pomázanku „alioli“, osahat si anglické libry, zaposlouchat se do písně „Concierto de Aranjuez“ od autora Paco de Lucía, který zemřel právě před jedním dnem. Zkrátka všichni vnímali opravdu všemi smysly a naplno. Na závěr si všichni povídali a uzavřeli příjemný večer prostorem pro poslední otázky o třech zemích.

Jeden z účastníků byl nadšem krajinou, odkud pocházeli slečny z Velké Británie. Shodou okolností tam právě byly záplavy. Účastníci se divili, jak často mají v oblasti Cornwallu v jižní Británii vlny, které přeskočí i dům. Všem se akce líbila a všichni byli překvapeni, jaké zajímavé informace se o dozvěděli o Velké Británii, Francii a Španělsku.