Ochutnávání zemí všemi smysly – Povídání o Arménii a Bělorusku

Večer věnovaný Arménii a Bělorusku se konal 19. 2. 2014 v v Informačním centru pro mládež Pelhřimov Hodiny H a všichni měli možnost ochutnat obě země všemi smysly a zároveň pohovořit s rodilými mluvčími.

Dva mladí lidé z Arménie a dva mladí lidé z Běloruska na krátkodobé Evropské dobrovolné službě v Hodině připravili ochutnání těchto dvou zemí všemi smysly. Nejdříve se představili a pak přešli k představování své kultury. Na úvod pustili prezentaci doplněnou vysvětlením a povídáním, která obsahovala informace o vlajce, přírodních krásách krajiny, národních tradicích a pokrmech. To vše bylo k vidění. Pak už se přešlo na ostatní smysly. Místností voněl arménský koňak, účastníci mohli ochutnat běloruský národní pokrm „draniki“, osahat si arménské granátové jablko, zaposlouchat se do běloruských národních písní či do arménské písně od Hayko a Shushan (http://www.youtube.com/watch?v=hrHsUv5mhfY). Zkrátka všichni vnímali opravdu všemi smysly a naplno. Na závěr si všichni povídali a uzavřeli příjemný večer prostorem pro poslední otázky o zemích.

Účastníky nejvíce zaujala arménská abeceda a jeden účastník se podělil o zážitky takto: „Moc se mi líbil kvíz o Arménii, ale vlastně se mi líbilo všechno. Stále je co objevovat.“ Všem se akce líbila a všichni byli překvapeni, jaké zajímavé informace se o dozvěděli o Arménii a Bělorusku.