Ochutnávání zemí všemi smysly – Povídání o Gruzii a Moldávii

Večer věnovaný Gruzii a Moldávii se konal 18. 2. 2014 v v Informačním centru pro mládež Pelhřimov Hodiny H a všichni měli možnost ochutnat obě země všemi smysly a zároveň pohovořit s rodilými mluvčími.

Dva mladí lidé z Gruzie a dva mladí lidé z Moldávie na krátkodobé Evropské dobrovolné službě v Hodině připravili ochutnání těchto dvou zemí všemi smysly. Nejdříve se představili a pak přešli k představování své kultury. Na úvod pustili prezentaci doplněnou vysvětlením a povídáním, která obsahovala informace o vlajce, přírodních krásách krajiny, národních tradicích a pokrmech. To vše bylo k vidění. Pak už se přešlo na ostatní smysly. Místností voněl gruzinská skořice a moldavské domácí víno, účastníci mohli ochutnat moldavský dezert ze švestek plněných oříškami a pokrytý kondenzovaným mlékem a gruzinské knedlíky „mchadi“, osahat si moldavskou tradiční ruční výšivku a gruzinské suvenýry, zaposlouchat se do moldavské populární hudby a gruzinské hudby k národním tancům „acharuli“. Zkrátka všichni vnímali opravdu všemi smysly a naplno. Na závěr si všichni povídali a uzavřeli příjemný večer prostorem pro poslední otázky o zemích.

Všichni účastníci byli nadšeni z celého večera. Zaujalo je, kolik úžasných informací skrývají země jako Gruzie a Moldávie. Všem se akce líbila a všichni byli překvapeni, jaké zajímavé informace se o dozvěděli o Gruzii a Moldávii.