Ochutnávání zemí všemi smysly - Povídání o Novém Zélandu

Večer věnovaný Novému Zélandu se konal 19. 3. 2014 v v Informačním centru pro mládež Pelhřimov Hodiny H a všichni měli možnost ochutnat tuto zemi všemi smysly.

Jedna mladá slečna Vlaďka z Pelhřimova procestovala Nový Zéland a jako aktivní dobrovolnice Hodiny H připravila ochutnání této země všemi smysly. Nejdříve se představila a pak přešla k představování daleké země. Na úvod pustila prezentaci doplněnou vysvětlením a povídáním, která obsahovala informace o různých částech Nového Zélandu, přírodě, typických pokrmech, zvířatech, životech a hlavně osobních zážitcích Vlaďky spojených s plánováním cesty, sháněním práce, cestováním, kempováním, poznáváním dalších cestovatelů po Novém Zélandu a tak dále. To vše bylo k vidění. Pak už se přešlo na ostatní smysly. Místností voněl klasický britský černý čaj jako doznívání anglického vlivu na Nový Zéland, účastníci mohli ochutnat kiwi a avokádo jako běžné novozélandské ovoce, poslechnout si tradiční rituál domorodých Maorů haka, osahat si pracovní vízum nebo řidičský průkaz či vzácné mušle a tradiční šperky. Zkrátka všichni vnímali opravdu všemi smysly a naplno. Na závěr si všichni povídali a uzavřeli příjemný večer prostorem pro poslední otázky o této zemi.

Účastníci byli ohromeni příběhy Vlaďky a kulturou Nového Zélandu. Jedna účastnice komentovala večer: „Byla jsem nadšená celým vyprávěním, dozvěděla jsem se tolik nových a zajímavých věcí. Byly to pro mě nové informace, vím, že příroda na Novém Zélandu je neskutečná, ale nevěděla jsem o tetování Maorů, čistotě, horách a podobně.“ Všem se akce líbila a všichni byli překvapeni, jaké zajímavé informace se o Novém Zélandu dozvěděli.