Ochutnávání zemí všemi smysly – Povídání s Anikou

Večer věnovaný Německu se konal 5. 3. 2014 v v Informačním centru pro mládež Pelhřimov Hodiny H a všichni měli možnost ochutnat tuto zemi všemi smysly a zároveň pohovořit s rodilým mluvčím.

Jedna mladá slečna Anika z Německa na Evropské dobrovolné službě v Hodině připravila ochutnání své země všemi smysly. Nejdříve se představila a pak přešla k představování své kultury. Na úvod pustil prezentaci doplněnou vysvětlením a povídáním, která obsahovala informace o regionech a německých dialektech, rodném městě Aniky Drážďanech a jeho fotbalovém týmu, jak Němci slaví některé tradiční i netradiční svátky a typické kroje, jídla a pití pro jednotlivé regiony. To vše bylo k vidění. Pak už se přešlo na ostatní smysly. Místností voněl německý vánoční „františek“, účastníci mohli ochutnat kyselé zelí, párky s hořčicí, nakládané okurky, typické sušenky z Drážďan a slaný cibulový koláč ze západního Německa, osahat klasické předměty z Drážďan a zaposlouchat se do klasické atmosféry na německém fotbalovém utkání. Zkrátka všichni vnímali opravdu všemi smysly a naplno. Na závěr si všichni povídali a uzavřeli příjemný večer prostorem pro poslední otázky o této zemi.

Účastníci byli překvapeni, že se i o tak blízké zemi jako je Německo dozvěděli něco nového a uvítali informace o Drážďanech od rodného občana. Jedna slečna dodala: „Byla to příjemná akce a byla opravdu plná vnímání všemi smysly. A musím říct, že drážďanské sušenky jsou moc dobré.“ Všem se akce líbila a všichni byli překvapeni, jaké zajímavé informace se o dozvěděli o i tak velmi známém Německu.