Povídání o Francii

Večer věnovaný Francii se konal 298 5. 2013 v v Informačním centru pro mládež Pelhřimov Hodiny H a všichni zúčastnění měli příležitost lépe poznat francozskou kulturu.

Dva mladí Francouzi Charifa a Habib na krátkodobé Evropské dobrovolné službě v Hodině z Francie připravili ochutnání Francie všemi smysly. Na úvod představili základní reálie Francie – územní členění, náboženství, pamětihodnosti a nejslavnější turistická místa, ostrovy patřící k Francii a francouzskou „cuisine“. Po prezentaci a vyprávění přišlo i zapojení účastníků programu do samotného povídání. Podle obrázků všichni hádali místo a kraj na území Francie. Místností pak začaly znít francouzské šansony a k tomu hostitelé přizvali všechny návštěvníky k přivonění a následnému ochutnání klasických francouzských palačinek neboli „crepes“ s čerstvým banánem či jahodami. Na závěr si všichni společně sedli a povídali si o tom, co se dozvěděli a případně se ještě doptali na to, co je zajímalo o francouzské kultuře.

Jeden z účastníků povídání o francouzské kultuře komentoval akci během ochutnávání palačinek: „Je to skvělá akce a ještě ke všemu tak lahodná!“. Všem se akce moc líbila a moc všem chutnala.