Povídání o Paraguayi

Večer věnovaný Paraguayi se konal 15. 4. 2013 v v Informačním centru pro mládež Pelhřimov Hodiny H a všichni návštěvníci mohli ochutnat všemi smysly exotickou zemi Paraguay.

Úvodem programu lektor představil dobrovolnici Terezku, která byla na Evropské dobrovolné službě programu Mládež v akci v Paraguayi. Terezka nejdříve představila Paraguay za pomocí powerpointové prezentace. Prezentaci propletly různé kvízové otázky o dané zemi a její kultuře. Pak se všichni zvedli a šli k jednotlivým místům pro smysly – obrázky zajímavých míst a slavných osobností, paraguayská hudba, jídlo „empanada“ a pití „terere“ na ochutnání, paraguayské předměty a peníze na hmat a instantní pití „cocido“ pro čich.

Všichni účastníci aktivit velmi pozitivně hodnotili vnímaní zemí všemi smysly. Dále hodnotili přímý kontakt s dobrovolníkem, který v dané zemi žil, jako velmi přínosný. Účastníci ocenili jako nejlepší interaktivní část prezentace a hlavně ochutnávání země všemi smysly. Osobní zkušenost a vlastní zážitky byly často velmi zábavné. Účastníky mnoho věcí překvapilo – místní trhy, jídlo, jak roste ananas, jak je nebezpečné stát pod vyzrálým mangovníkem, jak se jezdí místní městskou hromadnou dopravou a že místo zvonku na domě se tleská.