Povídání o Polsku

Večer věnovaný Polsku se konal 18. 3. 2013 v v Informačním centru pro mládež Pelhřimov Hodiny H a všichni návštěvníci mohli ochutnat všemi smysly polskou kulturu a dozvědět se nové informace o Polsku.

Úvodem programu lektor představil dobrovolnici Bohdanku z Polska, která nejdříve představila svoji zemi za pomocí powerpointové prezentace, dále připravila matoucí česká a polská slova, která se mohou zdát podobná, ale ve skutečnosti nejsou. Pak Bohdanka všem rozdala základní fráze v polštině a společně je všichni četli. Pak se všichni zvedli a šli k jednotlivým místům pro smysly – obrázky zajímavých míst a slavných osobností, polská hudba, polské jednohubky na ochutnání, polská vlajka a brožurky o Polsku na hmat a vůně jednohubek a jejich přísad.

Všichni účastníci aktivit velmi pozitivně hodnotili vnímaní zemí všemi smysly. Dále hodnotili přímý kontakt s dobrovolníkem z dané země jako velmi přínosný. Všichni se nasmáli při podobných/nepodobných slovech „čerstvý“ – „starý“, „obchod“ – „sklep“ a jiné. Účastníci ocenili jako nejlepší interaktivní část prezentace a hlavně ochutnávání země všemi smysly. Všem se akce líbila a byli rádi, že získali zajímavé informace o Polsku.