Africké tančení

Jednou na hodině zeměpisu jsme se od pana učitele Javůrka dozvěděli, že půjdeme na besedu o Africe. V první části nám paní měla vyprávět o tom, jak byla v Africe a v druhé části jsme se měli naučit tančit jeden Africký tanec.

V den kdy jsme měli jít na besedu, na to celá třída zapomněla, takže když na nás pan učitel zavolal, že máme jít do šatny, jsme byli celí překvapení, co se děje. Cestou jsme se loudali, ale nejspíš jsme přišli včas, protože jsme tam ještě chvilku čekali, než to začalo.

Nejdříve se nás paní, která to pořádala, zeptala jaká je vlajka na plátně, které bylo před námi a později se tam promítali obrázky. Byla to vlajka Ugandy. Tam ta paní pracovala jako učitelka. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí třeba, že pro Afričany neplatí čas. To se prý měl v 10 hodin promítat film a o hodinu později tam byli dva žáci a teprve asi v jednu nebo ve dvě tam přišli všichni. Nebo, že v období válek je v Ugandě velmi nebezpečno.

V druhé části jsme se učili africký tanec. Nejdříve jsme se roztančili a pak jsme si nacvičili krátkou sestavu. Tento tanec představoval různé činnosti například tam byl krok, který měl představovat setí nějakých semínek. Hráli nám k tomu na bubny dva bubeníci a ten jeden to s tím bubnováním trochu přehnal, až mu na ruce tekla krev. Nevím jak ostatní, ale mě to moc bavilo, protože já ráda tančím a byla zábava vyzkoušet si jiný druh tance než to co tančím normálně.