Afrika je o krok napřed

Protože jsem byla nedávno vyhnána z prvního workshopu z důvodu možnosti účasti pouze jednoho člena z redakce, šla jsem se něco dozvědět o afrických kmenech. Rozhodně nelituji, tato tématika mě baví a jakožto povrchní jedinec oceňuji také nápadité šperky kmenů. Článek bych rozdělila do několika vztyčných a podle mého názoru nejvíce zajímavých témat:
ŽENSKÁ OBŘÍZKA
Ano, hned na začátek zatížíme naše mozky tím nejméně veselým. Pochopit tento zvyk se ani snažit nebudeme. Měli bychom ale ocenit kmen Turkonů (žijíce na hranicích Keni a Etiopie), jehož členové pochopili krutou pravdu a obřízky se zbavili. Zatím můžeme zřejmě jen doufat, že v jejich stopách půjdou i kmeny ostatní.
ZUB SEM, ZUB TAM
Vypadl vám zub? Netrapte se a vezměte si příklad z kmene El Molů, zde si dno přední zuby vyrážejí schválně. Není žádná oficiální teorie proč. Možná kvůli spavé nemoci, kterou můžete být nakaženi. Tato teorie ale není jistá, protože je to běžnou záležitostí i u kmenů, kde moderní moucha tse-tse vůbec nežije.
SVĚT A METROSEXUÁLOVÉ
Evropské ženy by se vlastně ani metrosexuálům divit neměly a už vůbec by to nemusely zazlívat „modernímu světu“. Vždyť muži v Africe se v porovnání k tamním ženám zdobí mnohem více.
IN, WE-IN, OPĚT Z AFRIKY
Řeč je o v poslední době velmi oblíbeném účesu. A to sice vyholování se vlasů po stranách lebky. V dnešní době se to dost rozšířilo také mezi ženy a je to pro nás něco nového. Ale chyba! Kmen Turkonů to považuje za běžnou záležitost. A my se zase opakujeme…
ROZTAHOVÁKY
A poslední věcí, co jsme „okopírovali“ jsou u nás nazývané roztahováky. Co čekat dále? Dejme prostor extravagantním umělcům a těšme se třeba na kroužky v spodním rtu.
PS: Omlouvám se za fialovou, modrá došla!
Vanda Kociánová – Gilotina