Keňa

Keňa je velice osobitým státem Afriky ve kterém můžeme najít kmeny jako: Masaje, Sambury, Turkany, Rendillia a další. Kdyby jste tyto kmeny navštívili určitě by vás ohromili svou pro Evropu netipickou kulturou. V těchto kmenech neřeší otázku stáří, školy a nebo práce, protože oni si žijí ve svém světě v souladu s přírodou která je stvořila a kterou jsou odmalička obklopování. Pro ně je na prvním místě jejich rodina, jejich kmen.
Ve většině kmenů v Keňi děti se dostanou na hranici dospělosti v rozmezí 9-ti až 13-ti let. Jejich úspěšné překročení do skupiny dospělích spečetí 2 zkoušky a to vyražení 2 spodních zubů a ženská obřízka na kterou umírá 15% žen i přes tuto bolest a možnost toho že může umřít, ale těm dospívajícím stejně nic jiného nezbývá protože by je vyhodili z vesnice a nebo by jim nedovolili se vdát či oženit, tak by dřív nebo později umřeli tak nebo tak.
Když uvidíte členy jakéhokoliv kmenu tak vás zaujme jako první jejich extravagantní účes a nebo jejich vyholená hlava. Další věc která vás určitě zaujme jsou jejich korále, náramky a naušnice, které se mi velmi líbí a pár podobných kousků mám taky doma. Třetí věc, která je na nich jedinečná jsou abnormálně roztažené rty nebo uši. V tomto se dokážu vžít do jejich situace, protože roztáhlé ucho mám taky, ale když jsem viděla jejich „roztahováky“ ve velikostech 10cm a větší stáli mi hrůzou chlupy na hlavě. Pochopím, že si někdo roztáhne ucho na 1cm jak já ale až 30 cm disky v uších a nebo ještě hůř ve rtu to už je moc.
Kmeny v Keni se mi líbí, obdivuju je, obdivuji jejich tradice kterými se řídí celé staletí, ale že bych měla se stát členkou některé z těchto skupin, to bych asi psychicky nezvládla.
Kamila Bunčová