Na výlet do Afriky

Na vyhlášení školního časopisu roku jsme se rozdělili do workshopů. Já jsem byla u pana Švejnohy, který nám vyprávěl o Africe. Pan Švejnoha létá do Afriky na měsíc a více. Již tam strávil celkem dva roky a pořád se tam rád vrací. S ním jsme se podívali mezi různé Africké kmeny, jejichž muži jsou považováni za nejhezčí muže světa. Ověšují se různými korálky, některé jsou i z ČR. Ženy si do uší a spodních rtů dávají hliněné „talíře“. Vyndavají si je na jídlo, nepřeji Vám to vidět.

A jak vypadá rodina a průběh jejího dne, či života?

Muž si zaplatí ženu, a vezme si jí. Většinou ji platí kozami, kravami a jiným dobytkem. Poté pro něj práce končí. Ženy vychovávají děti, vaří, atd., muže většinou vidíte ležící pod stromem, pokuřující, hrající hry. Proto se tam někteří chtějí přestěhovat.

A na konec, proslulá fauna

„Jedete do Afriky, a máte zaručeno, že uvidíte zvířata“. Říká pan Švejnoha. Vyprávěl, jak couvali k hrochovi a vystoupili z auta, hrocha “samozřejmě“ naštvali. Hroch je začal honit. Naštěstí mu unikli. Poté mu domorodci řekli, že když se chcete ochránit před naštvaným hrochem, běhejte okolo něčeho (např. auta, stromu). Je to kvůli tomu že hroch je „ovál“ a špatně se mu zatáčí. Jenže to může trvat i šest hodin, takže je nejlepší hrocha nenaštvat =).

Johana Rejmonová, 12 let, Základní škola Dukelská 1112 Mladá Boleslav, Středočeský kraj,
email: joharej@centrum.cz
Časopis Záškolák