Petrklíč help, o.s.

43-petrklic_help_logo

Petrklíč help je organizace, která více jak šest let pracuje s mladými lidmi (avšak i pracujícími, pedagogy, rodiči s dětmi) a otevírá jim cestu za poznáním sebe sama a svého místa v kolektivu, ve škole nebo v rodině. Petrklíč svým příznivcům umožňuje absolvovat prožitkové programy, víkendovky nebo tábory s nejrůznější tématikou (přátelství, pomoc, komunikace, spolupráce, ekologie), cestovat s mongolskou jurtou a naučit se připravovat sypaný čaj, cvičit čínskou gymnastiku (jogu, tai-chi), doučovat se v matematice, češtině a angličtině, hrát hry, při kterých poznáte, co ve vás je, organizovat a účastnit se festivalů Svátek čaje a Vylezte ze sklepů a garáží, soutěžit se svými vrstevníky (soutěž časopisů, hudebníků), tvořit na nejrůznějších workshopech, účastnit se mezinárodních výměn, vydávat časopis Věšák (pro základní školu), Silesia news (pro střední školu), Sztuck: kulturní revue (pro česko-polskou veřejnost), vycestovat na dobu dvou měsíců až jednoho roku všem mladým lidem od 17 do 30 let na Evropskou dobrovolnou službu v rámci programu Erazmus+.

Petrklíč dává prostor zrealizovat svůj vlastní nápad (výlety, jednodenní akce, výlety, dobrovolnictví). Poskytuje prostory, zkušenosti, materiální pomoc, aby se váš nápad podařil.

Sdružení realizuje akce pracovní, prožitkové, vzdělávací, výstavy, soutěže, celoroční projekty i pravidelnou činnost po celém Moravskoslezském kraji, zejména pak v Českém Těšíně a Třinci. Působí také na mezinárodním poli, kde se jeho členové účastní mezinárodních projektů s partnery ze Slovenska, Slovinska, Polska, Maďarska, Litvy, Rumunska, Rakouska a Itálie. V posledních letech je Petrklíč také pořadatelem mezinárodních školení pro pracovníky s mládeží. http://www.petrklichelp.cz/