KlubyMOK Klub cestovatelů v Brně

Útulná nekuřácká čajovna a salónek v restauraci Klub cestovatelů je ideálním prostorem pro pořádání multikulturních aktivit. Svojí příjemnou atmosférou dokonale doplní zajímavé workshopy a zanechá v návštěvnících cestovatelské nadšení z poznáníneznámého. Zázemí poskytuje kuchyň pro přípravu exotických specialit, projektor a ozvučení pro dokreslení atmosféry. Oblíbené místo setkání brněnských cestovatelů..

Adresa: Veleslavínova 14 (15m od zastávky Jungmannova – tram. č.1 a 6), Brno – Královo pole 612 00
http://www.hedvabnastezka.cz/klub-cestovatelu-brno

Kontaktní osoba: Petr Hradil


MOK Studio ZEN v Brně

Prostor jako stvořený pro workshopy orientálních tanců. Velký sál s obřím zrcadlem je připraven pro poznání tanců a hudby ze všech koutů světa. Skvělá akustika a profesionální lektorky jsou zde připraveny pro dokonalé poznání vybraných tanců. Možné ukázky kostýmů a pořádání tanečních kurzů pro děti i dospělé.

Adresa: Botanická 53a, Brno 602 00
Kontatktní osoba: Tereza Klementová


MOK Centrum Tučňáka Toma v Brně

Centrum Tučňáka Toma je volnočasové a vzdělávací centrum, které má dveře otevřené pro každého. Především je to ale splněný sen jednoho člověka. Je to důkaz toho, že pokud něco chcete a půjdete za tím, tak to dokážete. A naším cílem není jen vzdělávat a besedovat, ale také dodávat odvahu, sebevědomí a pomáhat tam, kde je to potřeba. Jedna ze základních myšlenek centra je respektovat jedinečnost každého z nás. A náš nedirektivní přístup platí zvlášť v tom, pro koho jsme určeni. Prostě pro každého, kdo má zájem. Děti, mládež, dospělí, senioři, rodiče, lidé se zdravotním postižením …

Adresa: Antonína Slavíka 1, Brno 602 00
www.tucnaktom.cz
Kontaktní osoba: Leila Tuček


MOK Gymnázium Moravské Budějovice v Moravských Budějovicích

MOK při Gymnáziu Moravské Budějovice je spíše informační prostor, ale i tak má své zázemí, které je k dispozici v prostorách školy.

Adresa: Tyršova 365, Moravské Budějovice 676 19
www.gymsosmb.cz
Kontaktní osoba: Michaela Langová, misa@hodinah.cz


MOK ICM Cheb

Informační centrum pro mládež je místem, kde se setkávají mladí lidé a je tak ideálním prostorem pro pořádání multikulturních aktivit. Je to místo, kam jsou mladí lidé zvyklí docházet za zábavou a za zajímavostmi. Naši klienti jistě uvítají další nabídku a budou zde poznávat tajemné, cizí a nepoznané.
Zázemí poskytuje kuchyňky pro přípravu exotických specialit, projektor a ozvučení pro dokreslení atmosféry.

Adresa: Karlova 17, Cheb 350 02
www.icmcheb.cz
Kontaktní osoba: Hana Šnajdrová


New Bej Club

New Bej Club je otevřený klub při Středisku volného času Ivančice, který se nachází v Nových Bránicích. S New Bej Clubem jsou spojené různé akce, tábory a výlety. Ale hlavně je to místo pro Vás! Naleznete zde mnoho možností jak se pobavit, vzdělat se i odpočinout si. Nabízíme vám moderně zařízený interiér s nejnovějším vybavením. Do vybavení klubu patří xbox, fotbálek, šprtec, pingpong, kulečník, kuželky, deskovky (activity, bomb, karty, carcassone a další), pro výtvarníky máme fixy, pastelky, vodovky, pc.

Vedoucí klubu: Mgr. Tomáš Holý, 777 89 26 55tomasholyy@seznam.cz

www.newbejclub.webnode.cz

Nové Bránice 7, 66464


MOK Gymnázium dr. A. Hrdličky v Humpolci

Školní informační centrum pro mládež při Gymnáziu dr. A. Hrdličky je prostor, kde si studenti mohou odpočinout, mohou posedět, číst zajímavé informace a brožury, popovídat si se zahraničními dobrovolníky na Evropské dobrovolné službě nebo jen tak příjemně strávit volnou chvilku.

Adresa: Komenského 147, Humpolec 396 01
www.hodinah.cz/youth-information-center/sicm
Kontaktní osoba: Eva Havlíčková, eva@hodinah.cz


MOK ICM R-klub mládeže v Ivančicích

ICM a R-klub mládeže byl otevřen 4.12.2010 v nových prostorách SVČ Ivančice. Je to otevřené zařízení pro všechny mladé teenagery. Prostory jsou určené pro mládež, která se zde může volně scházet a využívat smysluplně svůj volný čas. Nabízíme pestrou škálu aktivit, činností a vybavení, které může mládež využívat.

Adresa: Kounická 70, Ivančice 664 91
Kontaktní osoba: Jan Dvořák (rklub@seznam.cz, dvorak@svcivancice.cz, 603 452 864, 733 373 527)


MOK Yume při středoškolském klubu ASK ČR v Karviné

Multikulturní otevřený klub YUME sídlí v prostorách karvinské čajovny, kterou založil absolvent tělesné kultry a sportu v Ostravě Lech Toman. I proto dává prostor aktivitám spojených s neformálním vzděláváním a poznáváním světa a jiných kultur. V tomto místě se konají cestovatelské přednášky, jsou pořádány večery s deskovými hrami a jiné netradiční způsoby trávení volného času. V rámci SMOKu v se v prostorách Yume konal například rozvojový večer Někdo holky, jiný vdolky. V prostorách tohoto MOKU se budou akce tohoto typu konat pravidelně jednou za měsíc.

Adresa: Karola Sliwky 623/1, Karviná 1 733 01
www.cajovna-karvina.cz
Kontaktní osoba: Lech Toman


MOK Člověk v tísni v Kladně

Otevřený klub, kam si chodí odpočinout hlavně děti a mládež ze sociálně slabších rodin. Mají tu možnost dovědět se něco hlavně o romské kultuře a tradicích. Je to inspirativní místo, kde vznikají různé multikulturní akce, přičemž podněty k akcím dávají hlavně samotní klienti klubu. Časem tu vzniknou putovní taneční projekty zaměřené na výměnu mezi romskou a většinovou kulturou České republiky.

Adresa: Kročehlavská 1311, Kladno 272 02
www.clovekvtisni.cz
Kontaktní osoba: Lucie Dušková


MOK Domov Mládeže Hotelové školy v Kroměříži

MOK obohacuje nabídku volnočasových aktivit studentů, ubytovaných v Domově Mládeže o interkulturní rozměr. Nabízí studentům možnost účastnit se interkulturních programů, informuje studenty a pedagogy o zajímavých akcích a seminářích v ČR i zahraničí, jež se zabývají odlišnými kulturami, o možnostech vycestovat za vzděláním či jako dobrovolník do zahraničí, o možnostech programu Mládež v Akci, nabízí studentům se zájmem o žurnalistiku zapojení do soutěže školních časopisů.

Adresa: Pavlákova 3942, Kroměříž
Kontaktní osoba: Ludmila Mazánková

Plánované akce:
V září budou mít studenti možnost lépe se seznámit a poznat při hraní her z různých zemí světa. Samozřejmě tak poznají i hry a získají o zemích, z nichž hry pocházejí zajímavé informace.
V říjnu si budou moci zájemci vyzkoušet přípravu suši a japonských čajů a dovědět se více o japonské kuchyni a kultuře.


MOK Ústí nad Labem

MOK obohacuje nabídku volnočasových aktivit studentů, ubytovaných v Domově Mládeže o interkulturní rozměr. Nabízí studentům možnost účastnit se interkulturních programů, informuje studenty a pedagogy o zajímavých akcích a seminářích v ČR i zahraničí zabývající se tématem jinakosti, vzájemném soužití a porozumění.

Adresa: Střední škola stavební a technická, Čelakovského 5, Ústí nad Labem

Kontaktní osoba: A. Kymličková


MOK V-Klub v Liberci

Otevřený klub pro mládež od 12-ti let. Součástí V-klubu je také Informační centrum pro mládež.Můžete si zdezdarma zahrát billiár, fotbálek, šipky, spoustu deskových her, přečíst si časopis nebo si jen tak posedět s kamarády, zúčastnit se přednášek, podívat na výstavy apod. Mladým umělcům nabízí možnost uspořádat si vlastní akci pro veřejnost. K dispozici je pódium,hudební aparatura, dataprojektor a plátno. V prostorách V-klubu WI-FI zdarma.

Adresa: Ul. 5. května 36, Liberec 1 460 01
http://www.vklub-ddmliberec.cz
Kontaktní osoba: Jana Mittrová


MOK Liberecká občanská společnost v Liberci

LOS iniciuje a realizuje výměny mládeže, vzdělávací projekty, pořádá výstavy a snaží se propagovat a podporovat aktivní občanství nejen jako filosofii, ale zároveň jako způsob života. K tomu organizuje i školení, konference, workshopy či "Živou knihovnu“. Tyto aktivity provádí v Liberci, Libereckém kraji, Euroregionu Nisa, ale i v různých koutech Evropy ve spolupráci se zahraničními partnery.

Adresa: Moskevská 23, Liberec 460 01
www.losonline.eu
Kontaktní osoba: Antonín Ferdan, antonin.ferdan@losonline.eu


MOK SŠ Gastronomie a služeb v Liberci

Střední školy Gastronomie a služeb poskytuje jak maturitní, tak i učňovské obory. Škola se zaměřuje rovněž na přeshraniční spolupráci, realizovala i projekty v rámci programu LEONARDO a pořádá každoroční akce zejména v oblasti Gastronomie. Škola nabízí řadu dalších možností vzdělávání, různorodé kurzy i aktivity na podporu osobního i profesního růstu žáků. Participovala na Źivé knihovně, každoročně pořádá Gastroden. Má vlastní provozovnu.

Adresa: Dvorská 447/29, Liberec 5 460 05
www.sos-gs.cz
Kontaktní osoba: Mgr. M. Kraslová


MOK Dobrá čajovna v Liberci

MOK při Dobré čajovně v Liberci nabízí žákům a studentům poznávání a ochutnávání cizích kultur prostřednictvím interkulturních workshopů zaměřených zejména na boj proti diskriminaci a sociální exkluzi. V tomto MOKu mohou žáci a studenti během workshopů zjistit informace o možnostech cestování po EU, programech MvA, ale i zúčastnit se literární a fotografické soutěže.

Adresa: Růžová 300/1, Liberec 460 01
www.dobracajovnalbc.cz
Kontaktní osoba: Jan Chála


MOK Krajská vědecká knihovna v Liberci

MOK při knihovně nabízí žákům a studentům možnost seznámit se jednak s jednotlivými kulturami celého světa prostřednictvím pořádání čtení z různých oblastí světa, ale i účastí na akci nazvané Živá knihovna, která se zde pravidelně uskutečňuje a na kterou jsou zváni nejen žáci, ale i pedagogové.

Adresa: Rumjancevova 1362/1, Liberec 1 460 53
www.kvkli.cz
Kontaktní osoba: Blanka Konvalinková


SOS VESNIČKY BRNO - MEDLÁNKY

Pro naše děti pořádáme pravidelné týdenní kroužky, lyžařský výcvik, víkendové výlety, sportovní i kulturní akce či dílny a nezapomínáme ani na jejich vzdělávání. Některé z našich aktivit jsou určeny i pro veřejnost, například divadelní představení či sportovní akce pro děti. Lidé z blízkého okolí rovněž mohou se svými malými dětmi využívat naše dvě menší hřiště s prolézačkami přímo v areálu vesničky.


 

Adresa: SOS DV Brno - Medlánky, Borůvková 11, 612 00 Brno - Medlánky


Kontakt: Marcela TroubilováMOK Ambos Mundos ve Valašském Meziříčí

MOK při občanském sdružení Ambos Mundos nabízí dětem a mládeži z Valašského Meziříčí i jeho okolí možnost účastnit se interkulturních programů, informuje návštěvníky programů a akcí o možnostech mezinárodního dobrovolnictví, zajímavých akcích a seminářích, nabízí mladým lidem se zájmem o žurnalistiku zapojit se do souteže školních časopisů, a to prostřednictvím psaní článků o akcích MOKu. V plánované kavárně organizace Ambos Mundos budou prostřednictvím projektu SMOK pořádány přednášky, zaměřené na kulturu kávy a čaje v rozličných zemích světa.

Adresa: Masarykova 90, Valašské Meziříčí 757 01
www.ambosmundos.cz
Kontaktní osoba: Petra Płachtański

Plánované akce:
7.9. 2012 budou mít děti a mládež v rámci Afrofestu Valmez možnost seznámit se s africkými hrami, zahrát si je a porovnat s hrami, které znají, zamyslet se v čem se liší a v čem jsou podobné hrám, jaké hrají oni sami.


MOK SZŠ a VOŠz E. Pöttinga v Olomouci

MOK studentům a studentkám Střední školy zdravotnické a Vyšší odborné školy zdravotnické nabízí možnost účastnit se interkulturních programů, informuje studenty a pedagogy o zajímavých akcích a seminářích v ČR i zahraničí, jež se zabývají odlišnými kulturami, o možnostech vycestovat za vzděláním či jako dobrovolník do zahraničí, o možnostech programu Mládež v Akci, nabízí studentům se zájmem o žurnalistiku zapojení do soutěže školních časopisů.

Adresa: Pöttingova 2, Olomouc 771 00
www.epol.cz
Kontaktní osoba: Mgr. Eva Fedorková

Plánované akce:
Počátkem září spolu se studenty vyzdobíme jednu z místností školy na téma „Odlišné kultury“. Místnost bude dále používaná k interkulturní výchově.
V říjnu budou mít studenti možnost účastnit se programu „Zdravotní sestrou na Blízkém východě“ kde studentům představí paní Mirka Musilová své zkušenosti z práce v Saúdské Arábii.


MOK Obchodní akademie v Olomouci

MOK studentům a studentkám Obchodní akademie Olomouc nabízí možnost účastnit se interkulturních programů, informuje studenty a pedagogy o zajímavých akcích a seminářích v ČR i zahraničí, jež se zabývají odlišnými kulturami, o možnostech vycestovat za vzděláním či jako dobrovolník do zahraničí, o možnostech programu Mládež v Akci. Na škole zároveň funguje školní časopis a studenti, zapojení do jeho činnosti se mohou se svými články z akcí MOK přihlásit do soutěže školních časopisů a získat tak další zkušenosti.

Adresa: Třída Spojenců 11, Olomouc 9 779 00
www.oaol.cz
Kontaktní osoba: Ing. Ivana Inwaldová


MOK Openclub Mozaika v Olomouci

Dobrovolníci organizace ARPOK, o.p.s. se rozhodli pořádat pro mladé lidi v Olomouci a okolí akce, které mají za cíl informovat účastníky o aktivním občanství, aktuálních tématech ve společnosti, dobrovolnictví a kreativním využití volného času. Programy se konají jak v prostorách organizace ARPOK, tak v čajovně Assamica v Olomouci. Prostřednictvím projektu SMOK se zde budou konat i přednášky a programy zaměřené na interkulturalitu.

Adresa: U Botanické zahrady 4, Olomouc 779 00
www.arpok.cz
Kontaktní osoba: Zuzana Švajgrová


MOK Informační centrum pro mládež Pelhřimov v Pelhřimově

Informační centrum pro mládež je prostor pro mladé lidi, kteří se zde mohou poradit s pracovníky pro mládež, mohou si zde najít potřebné informace, napsat si domácí úkoly, zahrát si deskové hry nebo si popovídat se zahraničními dobrovolníky, kteří jsou v Informačním centru pro mládež Pelhřimov Hodiny H na Evropské dobrovolné službě.

Adresa: Hrnčířská 111, Pelhřimov 393 01
www.icmpelhrimov.cz
Kontaktní osoba: Eva Havlíčková, eva@hodinah.cz


MOK Střední škola technická v Přerově

MOK studentům a studentkám Střední školy technické nabízí možnost účastnit se interkulturních programů, informuje studenty a pedagogy o zajímavých akcích a seminářích v ČR i zahraničí, jež se zabývají odlišnými kulturami, o možnostech vycestovat za vzděláním či jako dobrovolník do zahraničí, o možnostech programu Mládež v Akci, nabízí studentům se zájmem o žurnalistiku zapojení do soutěže školních časopisů.

Adresa: Kouřílkova 8, Přerov 750 02
www.kourilkova8.cz
Kontaktní osoba: Ing. Jitka Doleželová, Mgr. Libuše Žáková


MOK Školní klub ve Skalné

MOK při školním klubu ve Skalné nabízí dětem a mládeži ze Skalné a okolí možnost účastnit se interkulturních programů, informuje návštěvníky programů a akcí o možnostech mezinárodního i lokálního dobrovolnictví, zajímavých akcích a seminářích, nabízí mladým lidem se zájmem o žurnalistiku zapojit se do soutěže školních časopisů, a to prostřednictvím psaní článků o akcích MOKu.
Jednotlivé akce jsou z nabídky multikulturních programů pečlivě vybírány týmem pracovníků s dětmi a mládeží ze Skalné.


MOK Městská knihovna Šlapanice

Dětské oddělení knihovny ve Šlapanicích není pouze zázemím pro mladé náruživé čtenáře, ale i místem setkání a konání různých aktivit a programů pro děti a mládež. Příjemná atmosféra a horlivé nasazení zaměstnanců utváří ideální prostředí pro volný čas. Prostory jsou vhodné jak pro projekci fotografií, sledování filmů tak i pro pohybové aktivity, jakou jsou taneční workshopy.

Adresa: Masarykovo náměstí 6, Šlapanice 664 51
www.naseknihovna.cz/slapanice
Kontaktní osoba: Rostislav Faber


MOK Laja při DDM Český Těšín

MOK Laja je další z klubů, který vznikl v prostorách čajovny. Sám prostor skýtá zajímavou a jinou atmosférou, je proto dokonalým prostorem pro nasáknutí a poznání nového, jiného, cizího a neznámého. Pravidelně se zde konají čajové degustace a programy pořádané v rámci Moravskoslezského kraje.

Mezi mnohé z nich patří např. Víkend jinak, čajové degustace nebo rozvojové večery s dobrovolníky EDS – např. Francouzský večer.


MOK M Klub Městská knihovna Třinec

Je klub pro mladé lidi a studety. Třinecká knihovna se cíleně a systematicky věnuje práci s dětmi, má pěkné oddělení pro dospělé. Již řadu let se snaží vybudovat oddělení pro mládež, doposud však scházely vhodné prostory.

Práce s mládeží je součástí dlouhodobé koncepce rozvoje knihovny a také jedním z prioritních bodů strategického plánu města.

Nedílnou součástí oddělení bude rovněž oficiální Informační centrum pro mládež, které jim bude bezplatně poskytovat informace z 29 evropských zemí - například o možnostech studia, práce, dobrovolnictví, cestování, a související doplňkové služby. Městská knihovna Třinec je regionálním partnerem evropské informační sítě Eurodesk, poskytovat informace však umožní až zřízení oddělení pro mládež.

V M Klubu se konala např. Akce Někdo holky, jiný vdolky.