Kluby - Liberecký krajMOK V-Klub v Liberci

Otevřený klub pro mládež od 12-ti let. Součástí V-klubu je také Informační centrum pro mládež.Můžete si zdezdarma zahrát billiár, fotbálek, šipky, spoustu deskových her, přečíst si časopis nebo si jen tak posedět s kamarády, zúčastnit se přednášek, podívat na výstavy apod. Mladým umělcům nabízí možnost uspořádat si vlastní akci pro veřejnost. K dispozici je pódium,hudební aparatura, dataprojektor a plátno. V prostorách V-klubu WI-FI zdarma.

Adresa: Ul. 5. května 36, Liberec 1 460 01
http://www.vklub-ddmliberec.cz
Kontaktní osoba: Jana Mittrová


MOK Liberecká občanská společnost v Liberci

LOS iniciuje a realizuje výměny mládeže, vzdělávací projekty, pořádá výstavy a snaží se propagovat a podporovat aktivní občanství nejen jako filosofii, ale zároveň jako způsob života. K tomu organizuje i školení, konference, workshopy či "Živou knihovnu“. Tyto aktivity provádí v Liberci, Libereckém kraji, Euroregionu Nisa, ale i v různých koutech Evropy ve spolupráci se zahraničními partnery.

Adresa: Moskevská 23, Liberec 460 01
www.losonline.eu
Kontaktní osoba: Antonín Ferdan, antonin.ferdan@losonline.eu


MOK SŠ Gastronomie a služeb v Liberci

Střední školy Gastronomie a služeb poskytuje jak maturitní, tak i učňovské obory. Škola se zaměřuje rovněž na přeshraniční spolupráci, realizovala i projekty v rámci programu LEONARDO a pořádá každoroční akce zejména v oblasti Gastronomie. Škola nabízí řadu dalších možností vzdělávání, různorodé kurzy i aktivity na podporu osobního i profesního růstu žáků. Participovala na Źivé knihovně, každoročně pořádá Gastroden. Má vlastní provozovnu.

Adresa: Dvorská 447/29, Liberec 5 460 05
www.sos-gs.cz
Kontaktní osoba: Mgr. M. Kraslová


MOK Dobrá čajovna v Liberci

MOK při Dobré čajovně v Liberci nabízí žákům a studentům poznávání a ochutnávání cizích kultur prostřednictvím interkulturních workshopů zaměřených zejména na boj proti diskriminaci a sociální exkluzi. V tomto MOKu mohou žáci a studenti během workshopů zjistit informace o možnostech cestování po EU, programech MvA, ale i zúčastnit se literární a fotografické soutěže.

Adresa: Růžová 300/1, Liberec 460 01
www.dobracajovnalbc.cz
Kontaktní osoba: Jan Chála


MOK Krajská vědecká knihovna v Liberci

MOK při knihovně nabízí žákům a studentům možnost seznámit se jednak s jednotlivými kulturami celého světa prostřednictvím pořádání čtení z různých oblastí světa, ale i účastí na akci nazvané Živá knihovna, která se zde pravidelně uskutečňuje a na kterou jsou zváni nejen žáci, ale i pedagogové.

Adresa: Rumjancevova 1362/1, Liberec 1 460 53
www.kvkli.cz
Kontaktní osoba: Blanka Konvalinková