Kluby - Olomoucký krajMOK Openclub Mozaika v Olomouci

Dobrovolníci organizace ARPOK, o.p.s. se rozhodli pořádat pro mladé lidi v Olomouci a okolí akce, které mají za cíl informovat účastníky o aktivním občanství, aktuálních tématech ve společnosti, dobrovolnictví a kreativním využití volného času. Programy se konají jak v prostorách organizace ARPOK, tak v čajovně Assamica v Olomouci. Prostřednictvím projektu SMOK se zde budou konat i přednášky a programy zaměřené na interkulturalitu.

Adresa: U Botanické zahrady 4, Olomouc 779 00
www.arpok.cz
Kontaktní osoba: Zuzana Švajgrová


MOK Obchodní akademie v Olomouci

MOK studentům a studentkám Obchodní akademie Olomouc nabízí možnost účastnit se interkulturních programů, informuje studenty a pedagogy o zajímavých akcích a seminářích v ČR i zahraničí, jež se zabývají odlišnými kulturami, o možnostech vycestovat za vzděláním či jako dobrovolník do zahraničí, o možnostech programu Mládež v Akci. Na škole zároveň funguje školní časopis a studenti, zapojení do jeho činnosti se mohou se svými články z akcí MOK přihlásit do soutěže školních časopisů a získat tak další zkušenosti.

Adresa: Třída Spojenců 11, Olomouc 9 779 00
www.oaol.cz
Kontaktní osoba: Ing. Ivana Inwaldová


MOK SZŠ a VOŠz E. Pöttinga v Olomouci

MOK studentům a studentkám Střední školy zdravotnické a Vyšší odborné školy zdravotnické nabízí možnost účastnit se interkulturních programů, informuje studenty a pedagogy o zajímavých akcích a seminářích v ČR i zahraničí, jež se zabývají odlišnými kulturami, o možnostech vycestovat za vzděláním či jako dobrovolník do zahraničí, o možnostech programu Mládež v Akci, nabízí studentům se zájmem o žurnalistiku zapojení do soutěže školních časopisů.

Adresa: Pöttingova 2, Olomouc 771 00
www.epol.cz
Kontaktní osoba: Mgr. Eva Fedorková

Plánované akce:
Počátkem září spolu se studenty vyzdobíme jednu z místností školy na téma „Odlišné kultury“. Místnost bude dále používaná k interkulturní výchově.
V říjnu budou mít studenti možnost účastnit se programu „Zdravotní sestrou na Blízkém východě“ kde studentům představí paní Mirka Musilová své zkušenosti z práce v Saúdské Arábii.


MOK Střední škola technická v Přerově

MOK studentům a studentkám Střední školy technické nabízí možnost účastnit se interkulturních programů, informuje studenty a pedagogy o zajímavých akcích a seminářích v ČR i zahraničí, jež se zabývají odlišnými kulturami, o možnostech vycestovat za vzděláním či jako dobrovolník do zahraničí, o možnostech programu Mládež v Akci, nabízí studentům se zájmem o žurnalistiku zapojení do soutěže školních časopisů.

Adresa: Kouřílkova 8, Přerov 750 02
www.kourilkova8.cz
Kontaktní osoba: Ing. Jitka Doleželová, Mgr. Libuše Žáková